Kroupy, drobné ťukance, hrající si děti… to jsou jen některé příklady mnohých rizik, které každým dnem číhají na naše vozy. Výsledkem těchto situací bývají důlky, které hyzdí vzhled karoserie. Ve chvíli, kdy je majitel na parkovišti objeví, začnou se mu hlavou honit myšlenky spojené s nutností oprav. Běžné metody narovnávání karoserie však často vedou také k poškození laku. I pokud lak při vzniku důlku poškozený nebyl, hrozí nutnost přelakování, a to znamená mimo jiné nutnost počítačového výběru barev, který již daný vůz bude mít navždy „v papírech“ se všemi negativními důsledky, které to bude mít pro jeho případný budoucí prodej. V mnoha případech ale řešení existuje – oprava karoserie metodou PDR.


Dokonale čisté, naleštěné auto je chloubou každého motoristy. Není ani výjimkou, že vztah majitele a jeho vozu získá časem rozměr takřka osobní. Každé poškození a každý sebemenší škrábanec tak nesou se značnou nelibostí a jejich jediným přáním je ve chvíli, kdy dané poškození objeví, uvést vůz co nejrychleji do původního stavu. V takovém případě je jedinou správnou volbou svěřit svého plechového miláčka do péče opravdových profesionálů, kteří jsou schopni zvolit ve všech ohledech nejlepší řešení, a navíc se postarají o jeho dokonalou realizaci.


V našich zeměpisných šířkách je zima obdobím, které je stále ještě spojené s nízkými teplotami, sněžením, plískanicemi a dalšími radostmi, které nesvědčí ani lidem ani automobilům. Naše auta dostávají v zimě opravdu zabrat a měli bychom se proto snažit jim toto roční období co nejvíce ulehčit a maximálně je ochránit před všemi jeho negativními vlivy. Jedno z největších nebezpečí pro auta představuje solení vozovek, neboť sůl poškozuje prakticky všechny části auta od plastů po gumové části a samozřejmě také lak, který trpí opravdu hodně. Jak tedy ochránit lak na vašem autě v zimě alespoň trochu ulehčit?


autolakovna praha

Potěšte sebe příznivými cenami našich služeb s 15% slevou, a Vaše auto špíčkovými službami – lakování auta, renovací kůže a spoustou dalších služeb kosmetického autoservisu!


Renovace zašlých černých plastů – jak na to?

Plasty jsou v segmentu automobilů používány stále častěji. A to jak v interiéru, tak je tomu také v exteriéru. I když jde o materiál odolný, postupem času se může změnit jeho barva a plast už nevypadá dokonale černý, ale je spíše zašlý. To však není důvod ho vyhazovat a měnit za jiné. Zjistěte, jak probíhá renovace černých plastů, kterou nemusíte využívat jenom u odborníků, jelikož ji lze s trochou cviku a dobrých produktů zvládnout svépomocí.


Jak připravit auto na zimu?

Zima se nezadržitelně blíží. V souvislosti s tím je vhodné myslet i na váš automobil. Ptáte se, jak připravit auto na zimu co možná nejlépe? Není to zase až tak složité, pokud se budete držet našich rad. V podstatě platí, že je vhodné ho vyčistit, odstranit škrábance, zakonzervovat, stejně jako zkontrolovat jeho technickou stránku. Jdeme na to.


Keramická ochrana laku – čím je tak dobrá?

Ochrana laku by měla být jasnou prioritou každého, kdo chce nejenom to, aby jeho automobil dokonale vypadal, ale aby se u laku prodloužila i jeho životnost. Žijeme v moderní době, což pochopitelně znamená i možnost
využívat moderních postupů. Mezi takové patří i keramická ochrana laku. Řekneme vám, proč je tak dobrá a proč ji využívat.


Lešticí pasty: jakou volit a kdy aplikovat?

Mít dokonale vyleštěný lak není v dnešní době žádný problém. Můžete si ho nechat dokonale vyleštit u profesionálů, stejně jako je možné vše zvládnout svépomocí. Stačí jenom vědět, jaké na trhu existují leštící pasty, jaká
bude pro rozleštění autolaku ta správná a jak ji aplikovat. 


man's hand cleans a leather car seat

Druhy čalounění a péče o ně

Dnes lze mít, a to nejenom v segmentu automobilů různé druhy čalounění. Jak o ně pečovat, aby nedošlo k jejich újmě? Poradíme vám. Začneme klasikou v podobě kůže. Pamatujte, že u ní je vhodné využívat přípravky, které jsou šetrné, ale zároveň velmi účinné. Ideální je postupné lokální čištění. U kůže nezapomínejte na pravidelná ošetřování, aby se eliminovalo vysušení a popraskání. Pokud jste se o ni dlouhodobě nestarali, pamatujte, že můžete využít naší služby renovace kůže. Profesionální postup, díky kterému může opět získat svůj dokonalý vzhled, který bude doslova jako nový. Ten si však udrží i při pravidelné péči.


Dekontaminace laku před jeho renovací – co to je?

Není lak u vašeho vozu tak dokonalý, jako v době koupě vašeho vozu? V takovém případě může pomoci renovace laku, která je cestou, jak ho dokonale obnovit. A to v souvislosti s tím, že je nevzhlednost laku způsobená stářím, nebo třeba mechanickým poškozením. Díky kvalitní renovaci bude lak vypadat opět jako nový, ať už se jedná o komplexní nebo lokální opravu laku. Než k ní však dojde a lak bude moci být opravován, je třeba myslet i na postup, kterým je dekontaminace laku. Co to je a proč je důležitá? Podívejte se.


Back to top