Ať se blýská, aneb čím nejlépe rozleštit Vaše auto

Karoserie automobilu je jednou z jeho nejvíce zatěžovaných částí a zároveň tím, čeho si na něm všimneme jako první a upřímně řečeno „obal“ je i v tomto případě to, co alespoň na první pohled prodává. Nicméně zanedbaná údržba, zašlá špína, odlétající štěrk, nešetrné mytí a agresivní čisticí prostředky jsou faktory, které mají na vzhled laku neblahé účinky.


Chemické čištění interiéru vozidla, aneb když na to sami nestačíte

Většina majitelů automobilů má nejvyšší zájem na tom, aby jejich vozidla zůstala co nejdéle v tom nejlepším stavu. To ovšem vyžaduje pravidelnou péči a údržbu, jejíž nedílnou součástí je starání se o interiér vozu. Pro někoho radost a takřka pravidelný koníček, pro jiné nezbytná nutnost a ne moc příjemná povinnost. Ať už patříte k těm šťastnějším z první skupiny, nebo k většině z druhé, někdy není na škodu čištění interiéru přenechat povolanějším.


 

Oprava promáčklin na karoserii bez nutnosti lakování

I sebeopatrnější řidič na svém miláčkovi občas najde nějakou tu promáčklinku či podobný defekt a musí řešit ošemetnou otázku, jak napáchané škody co nejlépe, nejúčinněji a také nejlevněji odstranit. Přijít k takové úhoně není nijak těžké – střet s dalším automobilem, nehoda při parkování, vandalství, nebo „obyčejné“ krupobití, to je jen zběžný výčet možných příčin.


Válka s počasím, aneb jaké jsou možnosti opravy karosérie po krupobití

Víte co mají společného zemědělec a majitel automobilu? Správně, oba mají hrůzu z krupobití, oběma totiž může nadělat docela velké škody. Dnes se budeme věnovat té druhé skupině, čili si povíme, jaké máme možnosti oprav karoserie právě po krupobití.


Renovace světlometů

Polykarbonátové (nebo chcete-li plastové) kryty světlometů jsou u modernějších automobilů už samozřejmostí. Jejich výroba je jednodušší, efektivnější, levnější a výsledný produkt napomáhá ke snižování hmotnosti celého vozu. Oproti tradičním skleněným krytům mají však tyto typy jednu nevýhodu. Sklo je na rozdíl od plastu mnohem více imunní vůči působení UV záření a jiným vlivům.


Obnovení zašlých plastů

Využití polymerů slaví už po desítky let obrovské úspěchy ve všech průmyslových oblastech, automobilky nevyjímaje. Vysoká odolnost plastů, jejich nepřeberné možnosti zpracování a modifikací, nízká hmotnost a cena výroby je staví do role základních pilířů pro výrobu automobilů. Momentálně zkrátka nemáme lepší materiál a tak jsou původně kovové součástky nahrazovány jejich plastovými alternativami.


Obnovení barvy plastů

Plastové výrobky jsou obecně velice odolné vůči spoustě vlivů – výkyvům teplot, vlhkosti nebo mechanickému namáhání a poškození. S jednou věcí si ale jen tak poradit nedokáží – s působením slunečního záření a jeho ultrafialovým paprskům. Ty mají za následek ztrátu původních barev plastů a jejich vyblednutí. Jedná se tedy o záležitost víceméně vizuální, ale pro fanoušky motorek a automobilů zásadní. Je tedy na místě vědět, jak plastové součástky našich miláčků chránit a ošetřovat.


Čištění čalounění automobilu

Interiér každého automobilu nese dřív nebo později známky používání. V autech jíme, spíme, pracujeme, pijeme, převážíme nákupy, vozíme děti a domácí mazlíčky. Proto se dnes podíváme na dostupné metody čištění čalouněného interiéru. Ty můžeme v zásadě rozdělit na prostředky suchého nebo mokrého čištění.


Ochrana laku v zimním období

V našich zeměpisných šířkách je zima obdobím, které je stále ještě spojené s nízkými teplotami, sněžením, plískanicemi a dalšími radostmi, které nesvědčí ani lidem ani automobilům. Naše auta dostávají v zimě opravdu zabrat a měli bychom se proto snažit jim toto roční období co nejvíce ulehčit a maximálně je ochránit před všemi jeho negativními vlivy. Jedno z největších nebezpečí pro auta představuje solení vozovek, neboť sůl poškozuje prakticky všechny části auta od plastů po gumové části a samozřejmě také lak, který trpí opravdu hodně. Jak tedy ochránit lak na vašem autě v zimě alespoň trochu ulehčit?


Dárkové certifikáty od United-C s 15% slevou

autolakovna praha

Potěšte sebe příznivými cenami našich služeb s 15% slevou, a Vaše auto špíčkovými službami – lakování auta, renovací kůže a spoustou dalších služeb kosmetického autoservisu!


Back to top