Renovace zašlých černých plastů – jak na to?

Plasty jsou v segmentu automobilů používány stále častěji. A to jak v interiéru, tak je tomu také v exteriéru. I když jde o materiál odolný, postupem času se může změnit jeho barva a plast už nevypadá dokonale černý, ale je spíše zašlý. To však není důvod ho vyhazovat a měnit za jiné. Zjistěte, jak probíhá renovace černých plastů, kterou nemusíte využívat jenom u odborníků, jelikož ji lze s trochou cviku a dobrých produktů zvládnout svépomocí.


Jak připravit auto na zimu?

Zima se nezadržitelně blíží. V souvislosti s tím je vhodné myslet i na váš automobil. Ptáte se, jak připravit auto na zimu co možná nejlépe? Není to zase až tak složité, pokud se budete držet našich rad. V podstatě platí, že je vhodné ho vyčistit, odstranit škrábance, zakonzervovat, stejně jako zkontrolovat jeho technickou stránku. Jdeme na to.


Keramická ochrana laku – čím je tak dobrá?

Ochrana laku by měla být jasnou prioritou každého, kdo chce nejenom to, aby jeho automobil dokonale vypadal, ale aby se u laku prodloužila i jeho životnost. Žijeme v moderní době, což pochopitelně znamená i možnost
využívat moderních postupů. Mezi takové patří i keramická ochrana laku. Řekneme vám, proč je tak dobrá a proč ji využívat.


Lešticí pasty: jakou volit a kdy aplikovat?

Mít dokonale vyleštěný lak není v dnešní době žádný problém. Můžete si ho nechat dokonale vyleštit u profesionálů, stejně jako je možné vše zvládnout svépomocí. Stačí jenom vědět, jaké na trhu existují leštící pasty, jaká
bude pro rozleštění autolaku ta správná a jak ji aplikovat. 


man's hand cleans a leather car seat

Druhy čalounění a péče o ně

Dnes lze mít, a to nejenom v segmentu automobilů různé druhy čalounění. Jak o ně pečovat, aby nedošlo k jejich újmě? Poradíme vám. Začneme klasikou v podobě kůže. Pamatujte, že u ní je vhodné využívat přípravky, které jsou šetrné, ale zároveň velmi účinné. Ideální je postupné lokální čištění. U kůže nezapomínejte na pravidelná ošetřování, aby se eliminovalo vysušení a popraskání. Pokud jste se o ni dlouhodobě nestarali, pamatujte, že můžete využít naší služby renovace kůže. Profesionální postup, díky kterému může opět získat svůj dokonalý vzhled, který bude doslova jako nový. Ten si však udrží i při pravidelné péči.


Dekontaminace laku před jeho renovací – co to je?

Není lak u vašeho vozu tak dokonalý, jako v době koupě vašeho vozu? V takovém případě může pomoci renovace laku, která je cestou, jak ho dokonale obnovit. A to v souvislosti s tím, že je nevzhlednost laku způsobená stářím, nebo třeba mechanickým poškozením. Díky kvalitní renovaci bude lak vypadat opět jako nový, ať už se jedná o komplexní nebo lokální opravu laku. Než k ní však dojde a lak bude moci být opravován, je třeba myslet i na postup, kterým je dekontaminace laku. Co to je a proč je důležitá? Podívejte se.


JakPoznatNabourane-UVODNI

Jak poznat nabourané auto při koupi v bazaru

Koupit bazarové auto se dnes rozhoduje stále více lidí. Jak poznat, že nebylo bourané? Pomocí může nejenom aktuální stav karoserie, ale i řada dalších ukazatelů. Když začneme právě karoserií, tak je dobré pozorovat jednotlivé spáry. Tedy to, zda jsou na obou stranách stejně velké. Pokud ne, mohlo to mít za následek její rovnání. V takovém případě je riziko, že bude koupen vůz po autonehodě, poměrně vysoké.


ENEOS – pro ty, kteří chtějí od života víc

Zelená vlajka se zvedá a posílá signalizaci do depa, že jezdci mohou být vpuštěni na trať.

Odpočítávání: 3, 2, 1 a je tu start. Brutálně sešlápnutý plyn k podlaze vás prudce akceleruje vpřed. Srdce prudce buší, tlak nezadržitelně stoupá. Kličkujete mezi dalšími závodníky. Řítíte se do první prudké zatáčky a vaše tělo bojuje s přetížením, které dosahuje enormní hodnoty 5 G. Cítíte moc, sílu, vzrušení a jedete si za svým snem. Za snem o dalším vítězství. Bojujete o první místo. Jen mimochodem vnímáte pohyb šachovnicového praporku. Jste v cíli a vítězíte!


Jak vybrat koaxiální reproduktory do auta

Tipy a rady od odborníků 2DIN.cz

koaxialní reproduktory

Jak vybrat koaxiální reproduktory do auta

Pokud hledáte při výběru reproduktorů hlavně jejich jednodušší konstrukci, potom doporučujeme zaměřit se na koaxiální reproduktory. Jejich hlavním rozdílem oproti komponentním je to, že výškový reproduktor je umístěný na středobasovém reproduktoru. V praxi to znamená, že kupujete jeden celek, který umístíte na požadované místo. Koaxiální reproduktory jsou tedy jednodušší na samotnou montáž, jelikož u protichůdné možnosti, u komponentních reproduktorů, dochází k samostatné montáži výškového reproduktoru. A to může být v mnoha směrech problém. Tím se postupně dostáváme k prvnímu parametru, který je nutné při výběru zohlednit. Jedná se o velikost reproduktoru, která by měla odpovídat prostoru, kam ho chceme umístit. Pokud velikosti sedí, nebude s instalací problém. Reproduktor však může být i menší, což lze následně vyřešit pomocí celé řady redukčních rámečků, které jsou k dispozici.

Hleďte na kvalitu a parametry [...]


oprava pdr

Oprava laku karoserie – odstranění promáčklin

V posledních letech se bouřky doprovázené krupobitím objevují daleko častěji a navíc s větší intenzitou. Pokud nemáte svůj vůz zaparkovaný někde v garáži nebo alespoň pod přístřeškem, může to dost odnést. Oprava karoserie po kroupách se dá provést několika způsoby:

Oprava / lakování celých dílů karosérie

lakovani auta
Tento způsob opravy je poměrně nákladný a navíc zabere poměrně dost času. Další problém nastává u výběru vhodné barvy a celého lakování. Navíc při použití tmelu dochází po určitě době k prasklinám, tmel se drolí a musíte celou anabázi podstoupit se svým vozem znovu. Hodnota vozu klesne o několik procent a navíc při prodeji můžete narazit na pochybnosti [...]


Back to top