V United-C víme jak na opravu plastů v interiéru vozidla!

Plasty jsou v oblasti automobilového průmyslu oblíbenou komoditou. Jsou zpravidla dobře zpracovatelné, lehké a vůči spoustě vlivů odolné. Tato odolnost má ovšem svoje meze a tak se majitelé aut čas od času potýkají s poškozením plastových komponent jejich automobilů. V dnešním článku se zaměříme na to, jaké jsou možnosti oprav a renovace těch interiérových. Jejich poškození je jednak vizuální problém, který snižuje komfort a požitek z jízdy, a v mnoha případech může také přinášet funkční problémy.


Jaké jsou způsoby oprav poškozených nárazníků

Ačkoliv jsou nárazníky (jak už jejich název napovídá) určeny k tlumení a  absorbování nárazů, většina majitelů aut se jen těžko smiřuje s jejich poškozením. A že není vůbec těžké k takovému poškození přijít. Nárazník je jedno z nejexponovanějších míst automobilu a nejvíc doslova schytává veškeré předměty odlétávající ze silnice, o všech možných ťukancích ani nemluvě. Není tedy divu, že u nás máme proces oprav poškozených nárazníků zvládnutý do posledního detailu.


Jak na správné rozleštění světel vozidla

Je dost dobře možné, že stejně jako spousta dalších lidí, slyšíte o leštění světel poprvé. Jedná se o poměrně jednoduchou, avšak často opomíjenou součást údržby automobilu, která ale může mít zcela zásadní vliv na jízdní vlastnosti. Většinou se spokojíme s umytím krytů světlometů, ale je třeba si uvědomit, že můžeme jít ještě mnohem dál. Světlomety, respektive jejich kryty jsou už prakticky výhradně vyráběny z polykarbonátů a tudíž nejsou zcela odolné vůči vnějším vlivům.


Jak na opravu promáčklé kapoty

Promáčklá kapota je věc nemilá, dokáže dokonale zkazit den a není-li navíc způsobena naší vinou, navíc i pořádně rozčílit a zvednout tlak a adrenalin. Plechy automobilových kapot a karoserií nejsou ovšem nezničitelné, a když už se něco takového přihodí, je zbytečné plakat nad rozlitým mlékem. Většinou nezbývá než si vybrat ze tří možností. První je smíření se s osudem a s tím, že vašeho miláčka bude už navěky hyzdit a znehodnocovat promáčklá kapota. Druhá je výměna postižené části karoserie, nebo radikálnější varianta, nákup nového vozu. Tou třetí (ke které se přikláníme i my), je svěření se do péče odborníků.


Leštění laku auta krok za krokem

Krásný lak dělá krásné auto, o tom není sporu. Jenže nic není zadarmo a chcete-li se chlubit nablýskanou kapotou s oslnivým leskem, musíte pro to také něco udělat. A jak tedy na to? 


Ochranné fólie na karoserii auta – dokáže tato fólie opravu lak ochránit?

(*JEDNÁ SE O ČISTĚ INFORMATIVNÍ ČLÁNEK, DANOU SLUŽBU NENABÍZÍME!).

 Ochrana laku karoserie je u motoristů žhavé a stále aktuální téma. Kdo by nechtěl mít lak stále jako nový, bez nehezkých šmouh a škrábanců. Stačí ale pár ujetých kilometrů, někdy ba i metrů a lak dostává řádně na frak. Autoservisy, lakovny a výrobci doplňků pro motoristy se ovšem snaží jít s dobou a nabídnout řidičům stále lepší a lepší prvky pro ochranu laku karosérií. Jedním z nich jsou i ochranné fólie. Co ale tahle vymoženost obnáší a jaký stupeň ochrany vlastně nabízí?


5 účinných tipů na ochranu autolaku

Ten, kdo by vymyslel efektivní, stoprocentní a zaručenou ochranu autolaku před poškozením při běžném provozu, by byl milionář. Patrně žádná část automobilu netrpí tolik jako právě autolak, není tolik vystavená vnějším vlivům, a přitom má tak zásadní podíl na celkovém vzhledu auta a koneckonců i na jeho hodnotě. Pochopitelně máme ale v rukávu pár tipů, jak autolaku ulevit a prodloužit jeho životnost a svěží vzhled.


Jak se opravuje karoserie poškozená kroupami

Oprava karosérií, poškozených krupobitím, nepatří k nejjednodušším. Poškození bývá většinou rozsáhlé a hodně deformací (v tomto případě důlků a prohlubní) na malé ploše klade hodně velké nároky na zručnost opraváře a jeho technologické vybavení. Pojďme se tedy podívat eliminaci škod způsobených na karoserii kroupami více na zoubek.


Lakování celého auta – jaké je cena a jak dlouho to bude trvat?

Ať už se rozhodnete pro přelakování celého auta z jakéhokoliv důvodu, zřejmě vás budou nejvíce zajímat tři věci. Jaký bude výsledek, jak dlouho to bude trvat a kolik to bude stát. Poměrně jasné a jednoduché otázky, s odpověďmi je to už horší. Podívejme se tedy této problematice trochu více na zoubek.


Kosmetický autoservis, aneb jaké služby nabízíme

Auta už zdaleka nejsou jen tuctové spotřební zboží nebo výrobní prostředky. Pro spoustu lidí jsou koníčkem a takřka členem rodiny, ke kterému je možno si vypěstovat překvapivě silný citový vztah. Není tedy divu, že pro takového miláčka chcete to nejlepší a čas od času mu dopřát něco speciálního. A právě pro tyto případy je tu kosmetický autoservis United-C, jeho nadstandardní služby, odborníci na svém místě a skvělé ceny. Ale nepředbíhejme…


Back to top