man's hand cleans a leather car seat

Druhy čalounění a péče o ně

Dnes lze mít, a to nejenom v segmentu automobilů různé druhy čalounění. Jak o ně pečovat, aby nedošlo k jejich újmě? Poradíme vám. Začneme klasikou v podobě kůže. Pamatujte, že u ní je vhodné využívat přípravky, které jsou šetrné, ale zároveň velmi účinné. Ideální je postupné lokální čištění. U kůže nezapomínejte na pravidelná ošetřování, aby se eliminovalo vysušení a popraskání. Pokud jste se o ni dlouhodobě nestarali, pamatujte, že můžete využít naší služby renovace kůže. Profesionální postup, díky kterému může opět získat svůj dokonalý vzhled, který bude doslova jako nový. Ten si však udrží i při pravidelné péči.


Dekontaminace laku před jeho renovací – co to je?

Není lak u vašeho vozu tak dokonalý, jako v době koupě vašeho vozu? V takovém případě může pomoci renovace laku, která je cestou, jak ho dokonale obnovit. A to v souvislosti s tím, že je nevzhlednost laku způsobená stářím, nebo třeba mechanickým poškozením. Díky kvalitní renovaci bude lak vypadat opět jako nový, ať už se jedná o komplexní nebo lokální opravu laku. Než k ní však dojde a lak bude moci být opravován, je třeba myslet i na postup, kterým je dekontaminace laku. Co to je a proč je důležitá? Podívejte se.


JakPoznatNabourane-UVODNI

Jak poznat nabourané auto při koupi v bazaru

Koupit bazarové auto se dnes rozhoduje stále více lidí. Jak poznat, že nebylo bourané? Pomocí může nejenom aktuální stav karoserie, ale i řada dalších ukazatelů. Když začneme právě karoserií, tak je dobré pozorovat jednotlivé spáry. Tedy to, zda jsou na obou stranách stejně velké. Pokud ne, mohlo to mít za následek její rovnání. V takovém případě je riziko, že bude koupen vůz po autonehodě, poměrně vysoké.


ENEOS – pro ty, kteří chtějí od života víc

Zelená vlajka se zvedá a posílá signalizaci do depa, že jezdci mohou být vpuštěni na trať.

Odpočítávání: 3, 2, 1 a je tu start. Brutálně sešlápnutý plyn k podlaze vás prudce akceleruje vpřed. Srdce prudce buší, tlak nezadržitelně stoupá. Kličkujete mezi dalšími závodníky. Řítíte se do první prudké zatáčky a vaše tělo bojuje s přetížením, které dosahuje enormní hodnoty 5 G. Cítíte moc, sílu, vzrušení a jedete si za svým snem. Za snem o dalším vítězství. Bojujete o první místo. Jen mimochodem vnímáte pohyb šachovnicového praporku. Jste v cíli a vítězíte!


Jak vybrat koaxiální reproduktory do auta

Tipy a rady od odborníků 2DIN.cz

koaxialní reproduktory

Jak vybrat koaxiální reproduktory do auta

Pokud hledáte při výběru reproduktorů hlavně jejich jednodušší konstrukci, potom doporučujeme zaměřit se na koaxiální reproduktory. Jejich hlavním rozdílem oproti komponentním je to, že výškový reproduktor je umístěný na středobasovém reproduktoru. V praxi to znamená, že kupujete jeden celek, který umístíte na požadované místo. Koaxiální reproduktory jsou tedy jednodušší na samotnou montáž, jelikož u protichůdné možnosti, u komponentních reproduktorů, dochází k samostatné montáži výškového reproduktoru. A to může být v mnoha směrech problém. Tím se postupně dostáváme k prvnímu parametru, který je nutné při výběru zohlednit. Jedná se o velikost reproduktoru, která by měla odpovídat prostoru, kam ho chceme umístit. Pokud velikosti sedí, nebude s instalací problém. Reproduktor však může být i menší, což lze následně vyřešit pomocí celé řady redukčních rámečků, které jsou k dispozici.

Hleďte na kvalitu a parametry [...]


oprava pdr

Oprava laku karoserie – odstranění promáčklin

V posledních letech se bouřky doprovázené krupobitím objevují daleko častěji a navíc s větší intenzitou. Pokud nemáte svůj vůz zaparkovaný někde v garáži nebo alespoň pod přístřeškem, může to dost odnést. Oprava karoserie po kroupách se dá provést několika způsoby:

Oprava / lakování celých dílů karosérie

lakovani auta
Tento způsob opravy je poměrně nákladný a navíc zabere poměrně dost času. Další problém nastává u výběru vhodné barvy a celého lakování. Navíc při použití tmelu dochází po určitě době k prasklinám, tmel se drolí a musíte celou anabázi podstoupit se svým vozem znovu. Hodnota vozu klesne o několik procent a navíc při prodeji můžete narazit na pochybnosti [...]


Jak výhodně prodat ojety automobil?

predprodejni-priprava-auta
Chcete-li provést obměnu Vašeho vozového parku, neunáhlujte se s prodejem a svůj vůz na prodej připravte, jelikož jeho hodnota může stoupnout až o 20 %. United-C ví jak připravit auto na prodej. Komplexní péčí o Váš vůz bude jeho opotřebení prakticky eliminováno.

Leštění laku a světlometů

leštění světel u auta

Vyleštěním laku lze docílit naprosto skvělý účinek stejně tak jako renovací světlometů. Přestože svým vozem jezdíte maximálně opatrně, drobným oděrkám a narušením laku se nevyhnete. United-C napraví všechny nerovnosti v laku a získá tak svůj původní reprezentativní vzhled a nový majitel bude pyšný, jaký vůz si koupil. Nezapomeňte, že kupujícího vždy ovlivní první pohled.

 

Čištění interiéru [...]


Jak opravit alu disky – 10 tipů

oprava alu disků

Disky na autě jsou poměrně často poškozené ať už škrábnutím, nejrůznější deformací nebo mohou být i odštípnuté. United-c umí všechny tyto problémy odstranit. Opraví a narovnají snad všechny poškozené disky a to v jakékoli velikosti.

Postupy opravy ALU disků: Rovnání alu disků

Bohužel díky stavu českých vozovek dochází velmi často k deformacím alu disků. Stane se opravdu často, že se dírám a výmolům prostě nelze vyhnout. Disk může být ohnutý nebo i zkroucený. United-c alu disk narovná, ať už je poškozen jen mírně nebo ohnutý až k paprskům. To vše se dá opravit a ušetříte peníze za nákup nové sady disků.

Renovace laku alu disků

Jsou Vaše disky zašlé nebo ztratily lesk? Lakování alu kol je pro United-c naprostou samozřejmostí. Záleží jen na Vašem rozhodnutí, zda [...]


Jak odstranit zápach z vozu?

Koupili jste si nový vůz a zrovna Vám nevoní? Nebo jste ho zapůjčili a dostali zpět špinavý interiér a nevábný zápach? Převáželi jste domácí mazlíčky, kteří cestu špatně snášeli? United-C odstraní veškeré nepříjemné pachy do jedné hodiny. Mějte vůz, který Vám bude vonět, a budete se v něm tak cítit příjemně.


Jak na lakování auta (lakování aut)?

Každé auto může někdy přijít k menší úhoně, ať už vlastním nebo cizím zaviněním a je potřeba vzhled Vašeho miláčka vrátit do původního stavu. Tento proces se nikdy neobejde bez lakování auta, aby nebylo nikde poznat, že bylo poškozeno.


Back to top