Renovace světlometů

Polykarbonátové (nebo chcete-li plastové) kryty světlometů jsou u modernějších automobilů už samozřejmostí. Jejich výroba je jednodušší, efektivnější, levnější a výsledný produkt napomáhá ke snižování hmotnosti celého vozu. Oproti tradičním skleněným krytům mají však tyto typy jednu nevýhodu. Sklo je na rozdíl od plastu mnohem více imunní vůči působení UV záření a jiným vlivům.


Obnovení zašlých plastů

Využití polymerů slaví už po desítky let obrovské úspěchy ve všech průmyslových oblastech, automobilky nevyjímaje. Vysoká odolnost plastů, jejich nepřeberné možnosti zpracování a modifikací, nízká hmotnost a cena výroby je staví do role základních pilířů pro výrobu automobilů. Momentálně zkrátka nemáme lepší materiál a tak jsou původně kovové součástky nahrazovány jejich plastovými alternativami.


Obnovení barvy plastů

Plastové výrobky jsou obecně velice odolné vůči spoustě vlivů – výkyvům teplot, vlhkosti nebo mechanickému namáhání a poškození. S jednou věcí si ale jen tak poradit nedokáží – s působením slunečního záření a jeho ultrafialovým paprskům. Ty mají za následek ztrátu původních barev plastů a jejich vyblednutí. Jedná se tedy o záležitost víceméně vizuální, ale pro fanoušky motorek a automobilů zásadní. Je tedy na místě vědět, jak plastové součástky našich miláčků chránit a ošetřovat.


Čištění čalounění automobilu

Interiér každého automobilu nese dřív nebo později známky používání. V autech jíme, spíme, pracujeme, pijeme, převážíme nákupy, vozíme děti a domácí mazlíčky. Proto se dnes podíváme na dostupné metody čištění čalouněného interiéru. Ty můžeme v zásadě rozdělit na prostředky suchého nebo mokrého čištění.


Ochrana laku v zimním období

V našich zeměpisných šířkách je zima obdobím, které je stále ještě spojené s nízkými teplotami, sněžením, plískanicemi a dalšími radostmi, které nesvědčí ani lidem ani automobilům. Naše auta dostávají v zimě opravdu zabrat a měli bychom se proto snažit jim toto roční období co nejvíce ulehčit a maximálně je ochránit před všemi jeho negativními vlivy. Jedno z největších nebezpečí pro auta představuje solení vozovek, neboť sůl poškozuje prakticky všechny části auta od plastů po gumové části a samozřejmě také lak, který trpí opravdu hodně. Jak tedy ochránit lak na vašem autě v zimě alespoň trochu ulehčit?


Dárkové certifikáty od United-C s 15% slevou

autolakovna praha

Potěšte sebe příznivými cenami našich služeb s 15% slevou, a Vaše auto špíčkovými službami – lakování auta, renovací kůže a spoustou dalších služeb kosmetického autoservisu!


čištění plastů

Renovace zašlých černých plastů – jak na to?

Plasty jsou v segmentu automobilů používány stále častěji. A to jak v interiéru, tak je tomu také v exteriéru. I když jde o materiál odolný, postupem času se může změnit jeho barva a plast už nevypadá dokonale černý, ale je spíše zašlý. To však není důvod ho vyhazovat a měnit za jiné. Zjistěte, jak probíhá renovace černých plastů, kterou nemusíte využívat jenom u odborníků, jelikož ji lze s trochou cviku a dobrých produktů zvládnout svépomocí.


auto

Jak připravit auto na zimu?

Zima se nezadržitelně blíží. V souvislosti s tím je vhodné myslet i na váš automobil. Ptáte se, jak připravit auto na zimu co možná nejlépe? Není to zase až tak složité, pokud se budete držet našich rad. V podstatě platí, že je vhodné ho vyčistit, odstranit škrábance, zakonzervovat, stejně jako zkontrolovat jeho technickou stránku. Jdeme na to.


audiKeramická ochrana laku – čím je tak dobrá?

Ochrana laku by měla být jasnou prioritou každého, kdo chce nejenom to, aby jeho automobil dokonale vypadal, ale aby se u laku prodloužila i jeho životnost. Žijeme v moderní době, což pochopitelně znamená i možnost
využívat moderních postupů. Mezi takové patří i keramická ochrana laku. Řekneme vám, proč je tak dobrá a proč ji využívat.


leštění laku

Lešticí pasty: jakou volit a kdy aplikovat?

Mít dokonale vyleštěný lak není v dnešní době žádný problém. Můžete si ho nechat dokonale vyleštit u profesionálů, stejně jako je možné vše zvládnout svépomocí. Stačí jenom vědět, jaké na trhu existují leštící pasty, jaká
bude pro rozleštění autolaku ta správná a jak ji aplikovat. 


Back to top