Lakování celého auta – jaké je cena a jak dlouho to bude trvat?

Ať už se rozhodnete pro přelakování celého auta z jakéhokoliv důvodu, zřejmě vás budou nejvíce zajímat tři věci. Jaký bude výsledek, jak dlouho to bude trvat a kolik to bude stát. Poměrně jasné a jednoduché otázky, s odpověďmi je to už horší. Podívejme se tedy této problematice trochu více na zoubek.

Jak, do kdy a za kolik

Pro zjednodušení by se dalo říct, že kvalita, rychlost a cena má společného jmenovatele. A to lakýrníka, potažmo firmu, které svojí auto svěříte. Zkušenosti, pečlivost, přípravky a použitý lak jsou v tomto případě spojité nádoby a jedno bez druhého nedá nikdy dohromady uspokojivý výsledek. Auto může tedy po přelakování vypadat jako nové, stejně tak jako hůř než předtím.

Postup bývá ve všech případech v podstatě stejný. Základem je důkladné omytí a pečlivé přezkoumání škod, nerovností a koroze. Ty je potřeba před samotným lakováním opravit a povrch zbavit veškerých nečistot a mastnot. Zpravidla následuje ošetření antikorozním přípravkem a odstranění dílů, které můžou při lakování překážet. Pevné, nelakované části karoserie je zapotřebí důkladně přelepit krycí páskou a samotné lakování může začít.

 

Chtějte kvalitu, vyplatí se to

Cenu a dobu přelakování nelze ale bohužel paušalizovat, opravdu záleží na přelakovávané ploše, počtu potřebných oprav a zvoleného odstínu. Také je třeba zohlednit, zda požadujete i přelakování hůře dostupných míst, jako jsou vnitřní části dveří, kapoty motoru a kufru. Obecně se ale dá říct, že dobře odvedená práce si vyžádá několik dní a cena se bude pohybovat v řádu desítek tisíc.

Nejpřesnější odhad dostanete po konzultaci a osobní prohlídce odborníkem. Nenechte se ale zlákat absurdně nízkými cenami a rychlostí. Volte raději osvědčené a zavedené provozovny s prvotřídním zázemím a kompetentními pracovníky, kde nedělají kompromisy v kvalitě a nepřekvapí vás nečekanými výdaji a příplatky.

Leave comments

Back to top