Renovace světlometů

Polykarbonátové (nebo chcete-li plastové) kryty světlometů jsou u modernějších automobilů už samozřejmostí. Jejich výroba je jednodušší, efektivnější, levnější a výsledný produkt napomáhá ke snižování hmotnosti celého vozu. Oproti tradičním skleněným krytům mají však tyto typy jednu nevýhodu. Sklo je na rozdíl od plastu mnohem více imunní vůči působení UV záření a jiným vlivům.

V praxi to znamená, že polykarbonátové kryty působením slunečních paprsků, horka, posypových solí, kyselých dešťů, odlétajících kamínků, agresivních náplní ostřikovačů a mycích prostředků degradují. To se projevuje jejich zmatněním a zažloutnutím, navzdory ochranné UV vrstvě, která funguje na podobném principu jako sluneční brýle. Ve finálním důsledku to po několika letech znamená negativní dopad na rozptyl světelných paprsků, zhoršenou viditelnost za tmy a v neposlední řadě také možné komplikace na STK.

 Výměna, nebo renovace?

Renovace světlometů

Jestliže chceme mít světla opět v té nejlepší kondici, máme v podstatě dvě možnosti – vyměnit kryty za nové, nebo ty stávající zrenovovat. První možnost je ovšem poněkud dražší, investice zřejmě nezůstanou jen v řádu tisíců. Renovace svépomocí může oproti tomu být záležitostí několika set korun, za které pořídíte připravený set (i když jsou na trhu k dostání i renovační sady za více než deset tisíc korun) a zhruba dvou hodin práce.

Sofistikovanější řešení

Renovace světlometů

V neposlední řadě je zde také možnost nechat si ve specializovaných provozech nanést novou UV vrstvu, která se za specifických podmínek zapéká do povrchu krytu.  Jestliže tedy nejste zrovna kutilský typ, nebo nechcete trávit čas touto činností, není nic jednoduššího než se na nás obrátit a využít našich služeb.

Poslední příspěvky