Čištění klimatizace v autě

Dýchejte v autě čistý vzduch, čistěte si svoji klimatizaci

Trávíte za volantem svého automobilu hodně času? Pak by vás mohlo zajímat, jaký vzduch v něm vlastně dýcháte. Neudržovaná a nečištěná klimatizace, kterou dnes všichni používáme zcela běžné, může být zárodkem mnoha problémů. Od zdánlivých maličkostí typu rýmy, bolesti hlavy nebo zvýšené únavy až po vážnější stavy, způsobené bakteriemi a plísněmi. Abyste se těchto nežádoucích návštěvníků vašeho interiéru zbavili, dbejte na pravidelné čištění klimatizace ve vašem automobilu.

Jak klimatizaci čistit?

čištění klimatizace

První možností, která každého napadne, je nákup nějakého chemického prostředku, který po aplikaci interiér vozu včetně klimatizace dezinfikuje. Takové přípravky skutečně existují, mnohdy však mají malou účinnost nebo je zapotřebí vyjmout palubní filtr.

Druhá alternativa spočívá v odbornějším zásahu. Používá se ozón či speciální roztoky s velmi silnými dezinfekčními vlastnostmi. Ozón účinně ničí jakékoliv zárodky neškodných mikroorganismů a díky svému plynnému skupenství pronikne i tam, kam se klasické spreje nedostanou. Profesionálové také mnohem lépe ví, kam přesně přípravek aplikovat, aby měl co největší účinnost a zároveň nedošlo k poškození klimatizace.

Zároveň mohou odstranit i případné závady na klimatizaci, na které byste během čištění svépomocí nepřišli. Při využití služeb kvalitního autoservisu se dočkáte i kontroly klimatizace a v případě potřeby výměny palubního filtru, který má na kvalitu a čistotu vzduchu v automobilu velký vliv.

Kdy provádět údržbu klimatizace?

Dezinfekce vaší klimatizace by měla přicházet v půlročním až ročním intervalu. Myslete i na výměnu filtru, jeho životnost bývá uvedená v servisní knížce automobilu. K efektivnímu používání se také podívejte na to, jak správně by se měla používat.

Back to top