Odstranění škrábanců na metalíze

Škrábance na metalíze Vašeho vozu mohou vzniknout velice snadno a těžko byste hledali majitele vozidla, který nikdy k žádnému škrábanci nepřišel. Kromě mechanického poškození, kdy škrábance na metalíze způsobí například větve či nějaký vandal, k nim může dojít i přirozenou cestou, a to díky přirozenému procesu stárnutí laku. Pakliže jste se rozhodli pro odstranění škrábanců na metalíze, můžete si je buď odstranit svépomocí, nebo to přenechat našim profesionálům z United-C.

Svépomocí nebo od profíků?

leštění laku

Pokud není poškození příliš velké a jedná se tak zejména o povrchové škrábance na metalíze, můžete se pokusit je odstranit sami. V případě mikropoškození laku, například z automyčky, si často vystačíte například pouze se speciálním typem auto-vosku, který obsahuje i malé abrazivní součástky.

Pokud je škrábanec v metalíze trochu větší, ale stále ne příliš hluboký, můžete si vystačit i se speciálními retušovacími pery a fixami. Dobře fungují zejména při poškození metalízy od odlétávajících kamínků a jdou většinou aplikovat na jakoukoliv barvu.

Pro ještě větší škrábance na metalíze doporučujeme zakoupení speciální brusné pasty, která si poradí i s většími vrypy.

V těch nejtěžších případech je pak potřeba sáhnout po brusném kotouči, obrousit lak na podkladovou vrstvu a pomocí tmelů a výše zmíněné brusné pasty rýhu srovnat. V těchto případech je pak ale potřeba nechat tmel pořádně vytvrdnout a následně také místo přelakovat, což už může být v domácích podmínkách trochu složitější.

United-C Vám ale samozřejmě pomůžeme nejen s odstraněním těch nejhorších škrábanců na metalíze, ale s odstraněním i těch nejjednodušších. Nemusíte shánět brusné pasty nebo retušovací fixy, jednoduše nám zavolejte a objednejte se na odstranění škrábanců na metalíze! Naše ceny Vás jistě příjemně překvapí.

Back to top