Oprava plastového nárazníku

 

Ťuknul vám někdo do auta na parkovišti? Nedobrzdili jste v koloně nebo jste nevybrali začátku a škrábli si o obrubník? Jak vidno, k lehké deformaci nárazníku lze přijít velmi snadno. Víte, jak se v takové situaci zachovat a jaká je nejjednodušší možnost opravy plastového nárazníku?

 

Oprava svépomocí? Co hovoří proti?

 

Co napadne každého na první dobrou, je jistě oprava plastového nárazníku svépomocí. Přeci jen nejsem takový nešika, abych to sám nezvládl, říkáte si. A vskutku, šikovný kutil s potřebným vybavením si ve své vlastní garáži poradí. Oproti profesionální opravě je však tento způsob výrazně méně kvalitní a vsadit své boty můžete na to, že na nárazníku zůstanou po opravě svépomocí viditelné stopy poškození.

Svěříte-li opravu vašeho plastového nárazníku odborníkům, dočkáte se čistší a zároveň rychlejší práce. Nehledě na to, že ne každý disponuje doma potřebným vybavením.

 

Jak oprava probíhá?

 

Oprava plastového nárazníku se člení do několika kroků. Prvně je zapotřebí izolovat poškozenou část nárazníku od všech ostatních dílů. Poté přijde na řadu zdroj tepla – u profesionální opravy v podobně svářecího přístroje na PVC, který v kombinaci s tmelem a lepidlem uvede nárazník do původního tvaru. Následuje nanášení základové barvy a až poté přecházíme k výběru té správné barvy pro lakování – nechcete přeci, aby bylo vidět, že jste se účastnili, byť drobné, dopravní nehody. Úplný závěr patří dokonalému přeleštění.

Tímto způsobem vám plastový nárazník opraví ti, kteří tomu opravdu rozumí. Máte-li sami dostatek umu a odvahy, můžete se do opravy pustit sami, nicméně ušetřená práce a čas za investované peníze jistě stojí.

Back to top