světlo

Renovace auto veteránů

Renovace auto veteránů a motoveteránů Praha

Sběratelství starých automobilů a motocyklů je u nás rozšířený koníček. Mnoho lidí se mu věnuje a aktivně se pak účastní řady setkání majitelů veteránů nebo různých závodů. Starší vozidla však vyžadují pravidelnou péči. Proto renovace veteránů dnes provádí několik specializovaných firem. Ty se často zabývají také výrobou dílů pro starší vozidla, které dodávají podle originálních dílů nebo dodaných modelů, výkresů či fotodokumentace.

Renovace historických vozidel Praha

Autolakovna United-C se specializuje i na renovaci historických vozidel. Provádí renovace a rozleštění laku, opravu kůže a jiných částí interiéru, vyklepání promáčklin, nápravu poškozených plastových doplňků a chemické čištění.

Poškození laku může být způsobeno oxidací chemickými látkami ze vzduchu nebo okolního prostředí nebo působením UV záření. Také často k němu dochází poškrábáním nebo nesprávnou aplikací svrchních laků. Na renovaci se používají brusné a leštící pasty různého složení a hrubosti.

Neméně důležité jsou brusné komponenty. Úprava laku se provádí také za pomocí politur a akrylové syntetiky. Nejúčinnější jsou druhy vyrobené na bázi přírodního vosku, t.j. obsahující skelná vlákna. Tento prostředek dokáže ochránit svrchní lak proti otěrům kartáčů v myčkách, různým exhalátům, ptačímu trusu a UV záření a to až po čtyř let. Zároveň zajišťuje tzv. kapkový efekt, kdy voda přechází do kapek a ihned stéká z laku.

Odstranění promáčklin do 1 hodiny. Za pomocí nových metod především technologie PDR vrátí Vašemu vozidlu původní tvar, aniž by bylo zapotřebí použít nový lak.

Kůže v interiéru vozidla je citlivá na stárnutí, proto potřebuje pravidelnou údržbu. Citlivě reaguje na teplotní změny a sluneční svit. Také ji můžete snadno poškodit poškrábáním nebo protržením. Vlivem času také dochází k “prošoupání” kůže. Poškozenou oblast Vám odborníci narovnají a vyplní speciálním lepidlem. Ta se poté překryje vzorkem připomínající originální původní materiál. Pomocí nanášení speciálních komponentů vzniká látka, která se vystaví tepelnému zpracování. Nakonec se vyhladí přechod sousedících struktur. Oprava kožené sedačky se může zdát být složitou, ale za pomocí moderních metod se většinou doladí do původního stavu.

Čištění interiérů veteránů

Renovace interiéru historických vozidel zabere spoustu času, proto se mnozí řidiči raději vydávají k nám, kde tuto pro mnohé nepříjemnou práci uděláme za Vás. Máme samozřejmě i lepší vybavení než běžní motoristé. Nejedná se tedy pouze o vysátí a utření palubní desky, ale zkušení specialisté Vám provedou rovněž tepování koberců, sedaček, stropů a polstrovaných dveří. Dostanou se i do hůře přístupných míst a očistí také plasty. Údržba může být provedena antistatickým přípravkem. Automobil tímto získá zcela jiný vzhled.

Provádíme také renovaci historických motocyklů. Naši odborníci na historické motorky provedou veškeré úpravy kvalitně a nejrychlejším možným způsobem. Využíváme veškeré dostupné moderní metody oprav. Motoristy jistě potěší náš slevový systém pro stálé zákazníky.

Kvalita renovace veteránů

Renovace veteránu je náročná záležitost. Proto je třeba si dobře rozmyslet komu tuto činnost svěříte. Mnoho nabídek najdete na webu, ale ne každá firma provádí renovace veteránů řádně.

Váš plechový miláček má svou historickou cenu a nesprávnou renovací by se mohl akorát poškodit. Mnohdy je pak oprava náročnější či zcela nemožná.

Jsme autolakovna United-C v Praze a jsme tu jen pro Vás. Neváhejte a dopřejte svému miláčkovi péči na úrovní za výhodnou cenu!

Back to top