Oprava promáčknutého nárazníku

 

Nárazníky plní u osobních automobilů řadu důležitých funkcí, jsou např. konstruovány tak, aby minimalizovaly zranění chodců při srážce s automobilem. Mezi jejich další funkce pak patří samozřejmě i to, aby absorboval nárazy menšího rozsahu a uchránil při nich vlastní karoserii. Když ale svůj úkol splní, je čas na jeho opravu. Deformace, škrábance, praskliny – to jsou výsledky prakticky každého střetu nárazníku s jiným objektem. Jak je řešit?

 

Jak na opravu poškozeného nárazníku

 

před a po pdr

Každá oprava poškozeného nárazníku začíná jeho odstrojením od všech částí, které by při mohly překážet při opravách či následném lakování. Hned poté již následuje vlastní oprava za pomoci PVC svářečky, lepidla, tmelu a některých dalších nástrojů. Dalším krokem je rovnoměrné nanášení základové barvy, po které následuje barva povrchová, tu je ovšem třeba vybrat za pomocí sofistikovanějších nástroj, než je lidské oko a tento úkol se tak svěřuje PC selektoru. Po nalakování nárazníku tou správnou barvu je třeba jej ještě přeleštit, opětovně namontovat doplňky a práce je hotová.

 

Doma či u profesionálů

 

leštění karoserie

Oprava promáčknutého nárazníku není pro šikovného kutila zcela neřešitelná ani v podmínkách domácí garáže, pravda je ale taková, že dokonalého výsledku se dá tímto způsobem dosáhnout pouze velice stěží. Každý, kdo touží po opravdu profesionálním výsledku, který má stoprocentně zakrýt všechny stopy po poškození, se zkrátka neobejde bez pomoci zkušených profesionálů disponujících špičkovým vybavením. V závislosti na rozsahu poškození i druhu a materiálu nárazníku se bude doba opravy pohybovat v rozmezí od jedné hodiny po cca 3 dny.

 

našem servisu opravujeme promáčknuté nárazníky s garancí té nejvyšší možné kvality. Neváhejte nás proto kontaktovat a společně najdeme to nejlepší řešení.

Back to top